اجرا، آموزش و توزیع محصولات مراقبتی خودرو و دیتیلینگ

شماره تماس:  88647256-021 | 88647257-021

تفاوت پوشش گلس و سرامیک

پوشش گلس (Glass coating) یا سرامیک؟

پوشش نانو (نانو کتینگ) در واقع چیست؟

بطور خلاصه، در پوشش‌های نانو، مواد پلیمری به سطح رنگ خودرو می‌چسبند، و پیوندی جداناپذیر را شکل می‌دهند. با این حال، اغلب پیوند‌ها، به مرور زمان تصعیف می‌شوند. و نیاز به اجرای دوباره پوشش برای محافظت دراز مدت را بوجود می‌آورند. حال به مقایسه دو نوع اصلی پوشش نانو می‌پردازیم:

پوشش گلس (شیشه)

وقتی که به پوشش گلس فکر می‌کنید، احتمالا یاد مواد شفافی که در پنجره‌، ساختمان و خودرو پیدا می‌شود می‌افتید. اما، اصطلاح شیشه، به حالتی از ماده گفته می‌شود که در آن مولکول‌ها به صورت تصادفی ساختار گرفته‌اند.

مقداری تفاوت در ساختار اتمی و مولکولی پوشش گلس و سرامیک وجود دارد، با اینکه این دو می‌توانند ترکیبی یکسان داشته باشند. به عنوان مثال،  شیشه سیلیکا ترکیبی مشابه با کوارتز (سیلیکای کریستالیزه شده) دارد. اما، در گلس، اتم‌ها به صورت پویا سازماند‌های شده اند، در حالی که کریستال‌های سیلیکا ساختاری مرتب دارند. تبدیل کردن گلس به سرامیک با گرما دادن ممکن است. این باعث ساختاربندی دوباره از یک ساختار تصادفی به یک ساختار مرتب تر و با ثبات تر می‌شود.

در حالی که هر پوشش محافظ رنگی خصوصیت‌های خاص خود را دارد، شباهت‌های بسیاری را صرف نظر از برند می‌توان در آن‌ها مشاهده کرد. پوشش‌های گلس و سرامیک نوین ترین و انقلابی ترین روش حفاظت از رنگ خودرو می‌باشند. بوسیله نانو تکنولوژی، این پوشش‌ها به سطح می‌چسبند و باعث ایجاد یک لایه مقاوم و ماندگار می‌شوند. این پوشش‌ها سطح رنگ و داخل خودرو را در مقابل بسیاری از عوامل خارجی محافظت می‌کنند. هر دو نوع پوشش با رنگ خودرو پیوند می‌خورند و با روش‌های معمولی، مانند شست و شو، قابل برداشت نیستند.پس کدام نوع پوشش را انتخاب کنم؟ترکیب موجود در پوشش سرامیک، خودروی شما را در مقابل آب و هوا، فضولات پرندگان، خط و خش‌های خفیف، گرد و خاک و دیگر چیزهایی که یک واکس معمولی توانایی درست کردنش را ندارد محافظت می‌کند، و ماندگاری ای از 6 ماه تا سال‌ها می‌تواند داشته باشد. فرآیند اجرای پوشش سرامیک نیازمند گرما دهی برای کامل شدن پیوند می‌باشد، که در واقع تکنولوژی دهه 70 میلادی است.

پوشش گلس تقریبا در لحظه به رنگ خودروی شما در سطح مولکولی پیوند می‌خورد. و باعث می‌شود که رنگ خودرو در مقابل عوامل شیمیایی خارجی محافظت شود. ماندگاری بالا و روش اجرای آسان از خصوصیات پوشش گلس می‌باشد.

اگر راهی آسان و سریع را می‌خواهید، به دنبال استقامت، درخشش بالا و محافظت بیشتر برای خودروی خود هستید، هر دو روش مناسب حال شما هستند، اما اگر حاضرید هزینه بیشتری بکنید و زمان بیشتری دارید، پوشش گلس می‌تواند گزینه بهتری باشد.امروزه زیبایی در صنعت خودرو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است بطوریکه داشتن بیشترین درخشش در اولویت بعضی از مالکین خودرو قرار دارد. از ابتدای بوجود آمدن خودروها، مشتریان بدنبال پاسخی برای اینکه نه تنها درخشش و زیبایی به آن‌ها بدهد بلکه از خودرو محافظت نیز بکند. با اینکه واکس خودرو نشان داده است که می‌تواند مضر باشد، اما بیشترین استفاده را دارد. گزینه دیگر پولیش است، که آن نیز در دراز مدت می‌تواند به کلر خودرو صدمه بزند. پاسخی که می‌توان به این مشکلات داد، پوشش نانو می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا