اجرا، آموزش و توزیع محصولات مراقبتی خودرو و دیتیلینگ

شماره تماس:  88647256-021 | 88647257-021

روش پولیش و پرداخت

روش بهینه و درست برای پولیش و پرداخت رنگ خودرو

تقریبا همه ما از فواید پولیش کردن آگاه هستیم. با این حال، خطا کردن به هنگام پرداخت بسیار آسان می‌باشد. برای آمادگی و اطمینان از اجرای بهترین روش برای پولیش، باید به چند نکته توجه کرد.

خودرو را بشویید

تمیز کردن خودرو باعث از بین رفتن کثیفی و گرد و خاک اضافی روی خودرو می‌شود. مطمئن شوید که ماشین با حوله مایکروفایبر خشک می‌شود، استفاده از این حوله‌ها باعث جذب بهتر آب و دیگر مواد از روی رنگ می‌شود.

روش پرداخت

باید اطمینان حاصل کنید که ابزار مناسب برای پولیش را در اختیار دارید. در ابتدا، روش پرداخت خود را تعیین کنید. پرداخت روتاری بهترین نتیجه را در بر دارد اما، این روش به تمرین بسیار نیاز دارد. به علاوه، پرداخت روتاری خطر خراب کردن رنگ خودرو را بخاطر ریسک سوزاندن رنگ و ایجاد هولوگرام زیاد می‌کند.

گزینه دیگر، پولیش و پرداخت اوربیتال می‌باشد. این روش، از روی حرکت دایره وار دستی ابداع شده است، و از پرداخت دستی بازدهی بهتری دارد. علاوه بر این، پرداخت اوربیتال نتیجه بهتری در انتها دارد.

ابتدا ناحیه‌ای که قصد پولیشش را دارید مشخص کنید

قبل از شروع، چک کنید و مطمئن شوید که گرد و خاک و کثیفی روی پد پولیش و روی سطح خودرو وجود نداشته باشد. هر گونه کثیفی و گرد و خاک باقی مانده، می‌تواند باعث ایجاد خط و خش دائمی روی سطح خودرو شود. به علاوه، دقت کنید که پد پولیش روی کف زمین قرار نگیرد، در غیر این صورت، ممکن است سنگ ریزه، و گرد و خاک به آن بچسبد که ممکن است به بدنه ماشین آسیب برساند.

استفاده بهینه از مواد و ابزار

استفاده بیش از حد از واکس و ژل پولیش در طی این فرایند، باعث پخش شدن بیش از اندازه مواد و در نتیجه کار بیشتر می‌شود. در حالت کلی، استفاده از مقدار کمی ژل پولیش روی پد یا روی ناحیه مورد نظر بهترین نتیجه را در بر دارد. اشتباه رایج دیگر فشار زیاد وارد کردن برای مدت زمان طولانی روی دستگاه پولیشر است. این کار ممکن است باعث از بین رفتن رنگ خودرو شود.

وقت اتلاف نکنید

آگاه باشید که پرداخت و پولیش، باعث از بین رفتن تمام خط و خش‌ها و همچنین اکسیدگی رنگ نمی‌شود. گذاشتن وقت بیش از حد روی این نقاط، نه تنها سودی ندارد، بلکه ممکن است باعث آسیب بیشتر به بدنه و رنگ خودرو شود، و همچنین این فرایند که در حالت عادی نیز نیازمند صرف زمان و دقت زیاد است را طولانی تر و خسته کننده می‌کند.

تعویض پد پولیش

اینکه چقدر از پدهای خود استفاده می‌کنید زمان تعویض آن‌ها را مشخص می‌کند. بصورت نرمال، هر پد پولیش بعد از 3 تا 5 اجرا نیازمند تعویض خواهد بود. تعویض و خرید پد پولیش جدید، نتیجه پرداخت را بهتر می‌کند. همچنین پاک کردن پد پس از انجام کار، طول عمر آن را افزایش می‌دهد.

در کل، پولیش و پرداخت خودرو فرایندی زمان بر و نیازمند دقت فراوان است. به علاوه باید کار با ابزار پولیش را نیز به خوبی بلد باشید. در پرشین نانو سرامیک، افراد حرفه‌ای و مجرب به اجرا و نظارت روی این فرایند می‌پردازند، تا پولیش خودروی شما به بهترین نحو ممکن انجام شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا