اجرا، آموزش و توزیع محصولات مراقبتی خودرو و دیتیلینگ

شماره تماس:  88647256-021 | 88647257-021

دلایل از بین رفتن ظاهر زیبای خودرو

دلایل از بین رفتن ظاهر زیبای خودرو

خودروی صفر یا کارکرده شما به مرور زمان ظاهر زیبا و جذاب خود را پس از خارج شدن از نمایشگاه از دست می دهد. دلیل اصلی این اتفاق به علت نگهداری نادرست آن پس از خرید است. خودروی شما به احتمال زیاد بطور صحیح در کارواش شت و شو نمی شود، تریم های پلاستیک آن با محافظ های اشعه فرابنفش حفاظت نمی‌شود و یا پولیش و واکسی که در هنگام خرید روی خودروی شما اجرا شده به خاطر باران و شست و شوی ناصحیح از بین رفته است، که این امر باعث می شود نقص‌های رنگ خودروی شما آشکار شود و خودرو در معرض آلاینده های رنگ و لک آب قرار گیرد. هولوگرام و جرم سطح از متداول ترین عوامل خراب شدن ظاهر زیبای خودروی شما هستند.

هولوگرام و خطوط دایره وار (swirl marks)

هر گونه خط و خش روی سطح رنگ خودروی شما، از هولوگرام های دایره وار گرفته تا خطوط عمیق، توسط تماس عوامل خارجی با رنگ خودرو می‌باشد که روی سطح کشیده شده است. برای جلوگیری از این اتفاق، باید میزان برخورد این عوامل به سطح رنگ را کاهش داد. خطوط دایره وار در خودروهای تیره رنگ بیشتر خود را نشان می‌دهند. هولوگرام‌های شدید می‌توانند رنگ سیاه خودروی شما را تبدیل به خاکستری رنگ رفته بکنند!
به هنگام شست و شوی خودرو، آب کشی کامل به منظور از بین بردن لایه اولیه کثیفی از روی سطح ضروری است. استفاده از شامپوی با کیفیت می‌تواند تماس ذرات آلاینده را به سطح رنگ کاهش دهد. دستکش شست و شو باید از مایکروفایبر با کیفیت ساخته شده باشد تا بتواند به درستی جرم را از روی سطح جمع کند. استفاده از اسفنج بسیار برای خودروی شما بد است چرا که جرم و ذراتی که روی اسفنج قرار می‌گیرد باعث ایجاد خط و خش اضافی روی سطح می‌گردد. به هنگام خشک کردن خودرو، بهتر است از پمپ باد برای پاک کردن بیشتر ذرات آب از سطح استفاده کرد، و سپس آب باقیمانده را با حوله‌های خشک کن مایکروفایبر با کیفیت به نرمی از روی سطح برداشت.

جرم و آلودگی رنگ خودروی شما

به جز شست و شوی صحیح، خودروی شما باید همیشه نوعی محافظ روی رنگ، شیشه ها و چرخ‌ها داشته باشد. این کار باعث می‌شود که جرم بسیار کمتری به سطح خودروی شما بچسبد و خودروی شما دیرتر کثیف شود. حتی خودروهای صفر به علت ماندن برای مدت زیادی در پارکینگ فروش ، می‌توانند جرم های بسیاری را به خود بگیرند، پس تقریبا تمامی خودروها به اجرای محافظ روی سطح رنگ خود نیاز دارند.
برای درک بهتر موضوع با پشت دست به نرمی روی سطح تمیزی از خودرو بکشید. آیا دست شما به نرمی روی سطح میلغزد و یا مانند سمباده زبر است؟ این زبری به علت جرم روی سطح است، که شامل کثیفی است که برای مدت زمان زیادی روی سطح خودرویتان مانده، فضولات پرندگان، صمغ درخت، قیر، آلودگی هوا، چربی، و حشرات مرده هستند. بدون واکس و یا پوشش محافظ ماندگار(سرامیک کوتینگ) برای مقاومت در مقابل این ذرات، رنگ خودروی شما در معرض خطر قرار دارد. رنگی که برق متالیک خود از دست داده معولا به علت همین جرم و ذرات است. اما نگران نباشید، این جرم ها با استفاده از خمیر کلی و پولیش قابل برداشت است.
پرشین نانو سرامیک با بیش از 5 سال تجربه در زمینه پوششهای مراقبتی خودرو، پولیش و سرامیک بدنه و با تکیه بر تیم تخصصی خود همواره سعی در یاری کردن شما برای نگه داری خودرویتان خواهد داشت.

اسکرول به بالا