اجرا، آموزش و توزیع محصولات مراقبتی خودرو و دیتیلینگ

شماره تماس:  88647256-021 | 88647257-021

پولیش روپس, پولیش rupes

انواع مواد پولیش

در این مطلب می‌خواهیم در مورد تاریخچه و انواع ژل پولیش و نحوه کارکرد آن‌ها صحبت کنیم. بصورت کلی، ژل پولیش را در سه نسل تقسیم بندی می‌کنند که در ادامه به توضیح مختصری در خصوص هر یک می‌پردازیم.

ژل پولیش نسل اول

ذرات پولیش در مواد نسل اول شکل و فرم قاعده‌مندی نداشتند، و این مساله باعث شکسته شدن آن‌ها در طی فرایند تصحیح رنگ می‌شد، که در نتیجه باعث ایجاد خسارت‌های ریز روی سطح رنگ می‌شد. اندازه این ذرات در نسل اول بین 20-70µm بود. دیتیلرهای نیازمند کار مرحله‌ به مرحله روی هر بخش بودند، چیزی که اکنون به آن “پولیش کردن سنتی” گفته می‌شود. که از پولیش زبر شروع شده و مرحله به مرحله تا پولیش نرم و پایانی پیش می‌رود. این فرایند ممکن بود سه تا چهار مرحله به طول بیانجامد که شامل تعدادی قوطی ژل پولیش می‌شد. با این حال، پس از اتمام کار، ممکن بود کماکان رد دایره وار (هولوگرام) روی سطح خودرو بوجود بیاید.

ژل پولیش نسل دوم

به علت مشکلات بوجود آمده در نسل اول، تولیدکنندگان ژل پولیش نسل دوم را تولید کردند تا بتوانند از ایجاد خسارت‌های ریز روی رنگ بعلت خرد شدن ذرات پولیش جلوگیری کنند. مواد پولیش نسل دوم شکلی هشت ضلعی داشتند که بین 20-2µm اندازه داشتند. زمان پولیش و اندازه‌گیری‌ها با نسل اول تفاوتی نداشت، اما خطوط هلوگرامی در طی فرایند تصحیح رنگ به آسانی نسل اول بوجود نمی‌آیند.

ژل پولیش نسل سوم

ژل‌های پولیش نسل اول و نسل دوم، هر دو محلول در روغن (oil-based) بودند. اما پولیش‌های تولید شده با تکنولوژی نسل سوم محلول در آب می‌باشند. ذرات این مواد پولیش به شکل هرم می‌باشند. این طراحی نوآورانه باعث بوجود آمدن قدرت برش بسیار بالاتر به نسبت دو نسل قبل شده است. قدرت برش ژل پولیش با خشک شدن آب در طی فرآیند پولیش کمتر می‌شود. ژل پولیش نسل سوم حاوی رزین می‌باشد که در هنگام خشک شدن آب در حین پولیش، ذرات مثلثی و هرمی شکل را در خود می‌بندد، این کار باعث نرم شدن این ذرات شده که مانع آسیب رسیدن به سطح رنگ می‌گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا