اجرا، آموزش و توزیع محصولات مراقبتی خودرو و دیتیلینگ

شماره تماس:  88647256-021 | 88647257-021

پولیش, پولیش خودرو، پولیش کردن

از چه دستگاه پولیشری استفاده کنم؟

در جواب به این سوال ابتدا باید انواع دستگاه‌ پولیشر را بررسی کرد، به صورت کلی، دو نوع دستگاه پولیشر مجزا وجود دارد:

پولیشر رندوم اوربیتال(random orbital) یا دو کاره (Dual action)

در این نوع دستگاه پولیش، پولیشر سری دارد که شیوه چرخش آن از نحوه چرخش دست به هنگام پولیش کردن دستی الهام گرفته شده است. پولیشر رندوم اوربیتال برش کمتری دارد بنابراین به زمان بیشتری برای اتمام کار نیازمند است. این مساله باعث می‌شود احتمال خطا، خراب کردن و سوزاندن رنگ در این نوع پولیشر کمتر باشد.

پولیشر روتاری (rotary)

در این نوع دستگاه پولیش پد به سادگی به دور یک محور می‌چرخد، این نوع دستگاه قطعا نسبت به دستگاه رندوم اوربیتال برش و تهاجم بیشتری دارد. این مساله هم می‌تواند خوب باشد و هم بد. مزیت این پولیشر این است که برای انجام کار به زمان کمتری نیاز دارد، اما سوزاندن رنگ در این نوع دستگاه پولیشر بسیار آسان‌تر است. در پولیشرهای روتاری معمولا کنترل کننده سرعت وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد نسبت به شرایط سرعت را تنظیم کنید.

پس کدام یک از این ابزارها برای شما مناسب است؟با توجه به توضیحات داده شده، پاسخ به این سوال آسان می‌شود. اگر شما تجربه کاری بالایی دارید، خودرویی پر از خط و خش و رنگ اکسیده دارید و زمان برایتان اهمیت بالایی دارد، پولیشر روتاری برای کارتان مناسب‌تر می‌باشد. اما باید مراقب کار باشید تا پد روتاری رنگ را نسوزاند. صرفه جویی در زمان با پولیشر روتاری می‌تواند تا 50% باشد.

پرشین نانو سرامیک برای اغلب کارهای پولیش، پولیشر رندوم اوربیتال را پیشنهاد می‌کند، کار با این دستگاه شاید طولانی‌تر باشد اما ریسک خراب کردن رنگ به مراتب کاهش پیدا می‌کند.

هر روشی که انتخاب می‌کنید. این مساله خیلی مهم است که نوع کار با مواد پولیش و پدهای برند مورد نظر خود را به درستی بدانید. پدهای گوناگونی وجود دارند، از انواع تهاجمی پشمی گرفته، تا پدهای اسفنجی نرم‌تر. حتما از روش درست پولیش با دستگاه و مواد در دسترس خود آگاه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا